Zaznacz stronę

Toruńskie Pierniki Kopernik Sponsorem XIX Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023.

Historia Fabryki Cukierniczej Kopernik to historia ludzi, którzy ją tworzyli. Zaczyna się ona ponad 250 lat temu w Toruniu, kiedy to Jan Weese zostaje właścicielem warsztatu piernikarskiego i rozpoczyna budowę rodzinnej firmy produkującej Toruńskie Pierniki.

W związku z dynamicznym rozwojem i coraz większym popytem na swoje produkty, firma buduje fabrykę w samym sercu Toruńskiej Starówki.

W okresie międzywojnia było to jedno z największych przedsiębiorstw na Pomorzu. W czasie II Wojny Światowej fabryka uległa zniszczeniu, a większość urządzeń została wywieziona do Niemiec. Receptury oraz metody wypieku przetrwały wraz z ludźmi, którzy przed wojną tworzyli firmę, a po wojnie ciężką pracą odbudowali fabrykę i wznowili produkcję.

W trudnych czasach PRL, pomimo nacjonalizacji, załoga kontynuuje tradycje toruńskiego piernikarstwa. W 1982 roku z ich inicjatywy fabryka powraca do samodzielności.

Jako pierwszy zakład cukierniczy w Polsce firma została przekształcona w spółkę akcyjną pracowników, przyjmując obecną nazwę Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A.

Historia Fabryki Cukierniczej Kopernik potwierdza, że ludzie byli i są najważniejszym kapitałem i sercem firmy. Od ponad 250 lat, począwszy od warsztatu piernikarskiego, przez kolejne fabryki, meandry wojny, czas PRL-u aż do dziś, dzięki nim została zachowana ciągłość i tradycyjne receptury wypieku Jedynych Prawdziwych, Toruńskich Pierników.

https://www.kopernik.com.pl/

XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2023. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online.

Na spotkanie stacjonarne zapraszamy do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C.

Transmisję online będzie można śledzić na kanale YT: https://www.youtube.com/channel/UCD3JeyI0-eZFF5q-_i4A_Mg

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

Organizatorzy Festiwalu: Związek Polskich Fotografów Przyrody, Kampinoski Park Narodowy