Zaznacz stronę

Gościnią XIX Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 będzie Urszula Frydrych.

Absolwentka Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, fotograf przyrody z blisko dwudziestoletnim stażem. Zwyciężczyni i laureatka niezliczonej liczby konkursów i festiwali fotograficznych w kraju i poza granicami. Jej prace znajdują się na okładkach licznych czasopism i książek przyrodniczych.

Przez lata wypracowała swój własny, specyficzny styl. Fotografie Urszuli to nie „leksykalne” portrety zwierząt, a pełne życia „scenki rodzajowe”. To kipiące energią, bądź nostalgicznie ciepłe, obrazki z ich życia rodzinnego. Pełne interakcji, czasem dramatyzmu, historie malowane światłem. Klimatyczne i czytelne, nie tylko dla znawców przedmiotu.

Warto podkreślić, iż bohaterami tych fotografii są nasi „sąsiedzi”. Żyją tu i teraz, blisko nas. Także w centrach wielkich polskich miast. Często niedostrzegani, czasem uwielbiani, prowadzą w nich swoje mniej lub bardziej sekretne życie. To oni stanowią ulubiony temat prac Urszuli.

Urszula angażuje się także w problematykę ochrony gatunków. Wspólnie z koleżankami, podjęła przed kilku laty współpracę z władzami Miasta Stołecznego Warszawy, której celem jest stała ochrona miejsc lęgowych i lęgów Traczy Nurogęsi w Warszawie. Dzięki działaniom prowadzonym wspólnie ze służbami MS Warszawy, poziom społecznej świadomości problemu znacząco wzrósł, a liczba wolontariuszy chętnych do pomocy przekroczyła realne potrzeby.

Na XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 zapraszamy w dniach 18-19 listopada 2023.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online.

Na spotkanie stacjonarne zapraszamy do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C.