Zaznacz stronę

21-23 Kwietnia 2023, Wieściszowice, Rudawy Janowickie.

Fotografia krajobrazowa i makro są jednymi z najbardziej popularnych dziedzin fotografii w naszym oddziale.

Aby sukcesywnie podnosić poziom fotograficzny naszych członków i kandydatów zorganizowaliśmy dwudniowe warsztaty w Rudawach Janowickich, gdzie pod okiem prowadzących, będziemy mogli pogłębić swoją wiedzę teoretyczno-praktyczną.

Sławomir Kotara, Mateusz Piesiak i Artur Stankiewicz poprowadzą zajęcia w terenie zwracając szczególną uwagę podczas prezentacji i dyskusji na tematy przewodnie warsztatów, ale również na rolę światła w fotografii przyrodniczej. Całość będzie powiązana z sesjami grupowymi, gdzie przeprowadzimy dyskusje nad zrobionymi zdjęciami i zapoznamy się z tajnikami obróbki komputerowej ( post-processing ).

Uczestnicy poznają różne podejścia do „ciemni cyfrowej” co pozwoli na kreatywne dyskusje i wymianę doświadczeń.

Niedawno nawiązana współpraca ze sklepem Notosptryk we Wrocławiu pozwoli również na testy specjalistycznych obiektywów w terenie. Mamy nadzieję, że format tego pleneru zostanie przyjęty entuzjastycznie przez naszych uczestników i stanie się corocznym wydarzeniem na którym będziemy mieli możliwość do wymiany doświadczeń, obserwacji i polepszania swojego warsztatu fotograficznego z różnych zagadnień fotografii przyrodniczej.

fot. Sławomir Kotara