Zaznacz stronę

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 nie mógłby odbyć się bez udziału sponsorów. Przedstawiamy Wam kolejnego z nich – Wydawnictwo Poznańskie.

Historia Wydawnictwa Poznańskiego sięga 1956 roku – od tamtej pory, poza siedzibą oficyny przy ulicy Fredry 8, zmieniło się niemal wszystko. Starają się pielęgnować swą długoletnią tradycję, a jednocześnie odważnie patrzą w przód, wychodząc na przeciw potrzebom czytelników oraz kreując nowe trendy.

W skład Grupy Wydawnictwa Poznańskiego wchodzą obecnie trzy marki: Wydawnictwo Poznańskie (literatura piękna, historia, non-fiction), Czwarta Strona (literatura obyczajowa i kryminalna) oraz We need YA (literatura młodzieżowa). Mimo iż każda z marek specjalizuje się w innym obszarze literatury, wszyscy pracują pod jednym dachem, wzajemnie się uzupełniając, (w)spierając i inspirując. Wierzą, że z różnorodności wykluwają się najlepsze pomysły.

W swojej pracy Wydawnictwo stawia bardziej na jakość niż ilość. Kocha wyzwania i niejednokrotnie podejmuje wydawnicze ryzyko. Wydawnictwo może poszczycić się wskrzeszoną po wielu latach serią skandynawską, serią literatury eko, serią reporterską czy serią popularnonaukową ZROZUM. Za te właśnie działania – „za wysokie standardy literackie i edytorskie oraz profesjonalne i odpowiedzialne łączenie funkcji kulturowej z komercyjną” – Wydawnictwo otrzymało w 2018 roku tytuł Wydawcy Roku.

Miłośników przyrody z pewnością zainteresuje, rekomendowana przez panią Krystynę Czubównę, książka o wielkiej tragedii naszych czasów, dziejącej się niepostrzeżenie dzień po dniu na naszym globie – „Życie na naszej planecie. Moja historia, wasza przyszłość” Davida Attenborough. Ponadto czytelnicze uznanie zdobyły ptasie opowieści Jacka Karczewskiego – „Jej wysokość gęś”, „Noc sów. Opowieści z lasu” oraz „Zobacz ptaka. Opowieści po drodze”. Godna polecenia jest również pozycja Charlesa Fostera, o polu, które było o krok od śmierci – „Szarak za miedzą. Prywatne życie pola” oraz bardzo intymne „Prywatne życie łąki” Johna Lewis-Stempela, zdobywcy prestiżowej brytyjskiej nagrody The Wainwright Prize. A jeśli marzysz o napisaniu swojej własnej zielonej opowieści, koniecznie sięgnij po „Zrób ten zielnik” Łukasza Skopa,  w którym nie ma miejsca na nudę.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19 – 20 listopada 2022, w Centrum Kultury w Izabelinie C, ul. Jana Matejki 21.